Biżuteria zaręczynowa ze srebra

Wiele osób nie jest zadowolonych z konieczności wydawania większych pieniędzy na biżuterię zaręczynową oraz ślubną. Uważają to za zbędny wydatek, ponieważ lepiej jest coś kupić do wspólnego domu niż wydawać pieniądze na materialny symbol niematerialnego. Dlatego coraz częściej wybierane jest srebro, które jest także dostępne w wielu wzorach, podkreśla oddanie i wcale nie jest brzydkie.

Do życia zaczynamy podchodzić coraz bardziej praktycznie i elementem tego faktu jest rezygnacja z hollywoodzkiej tradycji oświadczania się z bukietem kwiatów i pierścionkiem z brylantem. Większość pierścionków i tak zawsze trafia do szuflady czy kuferka. Srebro z cyrkonią jest jak najbardziej efektowne i jest też efektywne.

Srebro i diament

Pierścionki zaręczynowe wcale nie muszą być bardzo drogie. Jeśli dobrze poszukamy, już za niecałe 5200 złotych na pewno uda nam się znaleźć pierścionek z diamentem lub jeśli taki preferujemy, z rubinem, szafirem czy topazem. Typowy pierścionek wręczany obecnie ma jeden kamień centralnie ułożony na obrączce. W trochę droższych opcjach kamień ten nie jest diamentem, a mniejsze diamenciki otaczają go w celu podkreślenia jego piękna. Takie rozwiązanie jest bardzo eleganckie i dyskretne zarazem.

srebrny pierścionek zaręczynowy

Duże oczko w srebrnym pierścionku

Za niewielkie pieniądze można mieć naprawdę imponujące i duże pierścionki. Właśnie około 100 złotych zapłacimy za srebrny pierścionek, w którym będziemy mieć jedną dużą cyrkonię otoczoną mniejszymi kamykami. Jest to rozwiązanie dla miłośniczek dużych rzeczy, ale trzeba pamiętać, że taki pierścionek jest nie do końca praktyczny.

Obrączki ze srebra

Obowiązujący w naszym kraju zwyczaj mówi, że po ślubie pierścionek zaręczynowy przekłada się na lewą rękę. Coraz częściej panny młode jednak z tego rezygnująca rzecz umieszczania obok siebie obrączki i pierścionka zaręczynowego. Takie rozwiązanie będzie wygodne wtedy, kiedy pierścionek zaręczynowy będzie płaski, czyli nie będzie w tradycyjnej formie obrączki i koszyczka z dużym klejnotem. Możliwe jest wygięcie obrączki pierścionka i umieszczenie w nim rzędu cyrkonii. Można stworzyć dwa przeplatające się koła lub nawet trzy koła z ułożonymi we wzór kamieniami. Takie pierścionki nie są drogie – dostaniemy je za niewiele ponad 100 złotych.

Srebro i rubiny

Stawiając na srebro wcale nie musimy pozostawać tylko przy najprostszych rozwiązaniach, czyli przy cyrkonii. Możemy wybierać rubiny i szafiry, a także inne kamienie, które będą tylko trochę droższe, a mogą się bardzo ładnie dopasować do koloru oczu czy stylu wybranki.

Story Page