Znaczenie turkusu - kamień urodzenia grudnia

Każdy miesiąc ma swój własny birthstone. Grudzień birthstone jest turkus, który jest przepiękny niebieski-zielony kamień z bogatą historią pełną lore i legend.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o turkusie, grudniowym kamieniu urodzenia:

Znaczenie turkusu - historia

Turquoise był na całym świecie od wieków. W rzeczywistości, jest to jeden z najstarszych kamieni szlachetnych na świecie.

Nazwa tego kamienia szlachetnego pochodzi od francuskiego wyrażenia "pierre tourques", co tłumaczy się na "turecki kamień". Na podstawie tego tłumaczenia przyjmuje się, że pierwsze turkusowe kamienie szlachetne zostały odkryte w Turcji.

Jednak nie pozostał on w Turcji na długo. Ten zapierający dech w piersiach piękny kamień szlachetny został pochowany w starożytnych egipskich grobowcach, które sięgają 4000 lat p.n.e. Biżuteria znaleziona w tych grobowcach to jedne z najstarszych elementów biżuterii na świecie.

Montezuma II, aztecki cesarz, również był fanem turkusu. Podarował ten kamień Hernanowi Cortesowi, konkwistadorowi z Hiszpanii, ponieważ błędnie wierzył, że człowiek ten jest Quetzalcoatlem, bogiem, który będzie rządził i chronił azteckie imperium.

Turkusy pojawiały się również w historii współczesnej. Królowa Maria miała kolekcję biżuterii z perskim turkusem, w tym olśniewającą tiarę, naszyjnik, broszkę i kolczyki. Tiara z perskiego turkusu została ostatecznie przekazana księżniczce Małgorzacie, która nosiła ją aż do śmierci w 2002 roku.

Legenda o turkusie

Zarówno rdzenni Amerykanie, jak i starożytni Persowie mają wiele wzmianek o turkusie w swojej legendzie. Na przykład, plemię Apaczów żyło według mantry, że turkusowe strzały lub łuki strzelają celnie i zapewniają pomyślne polowania.

Rdzenni Amerykanie Navajo wierzyli, że turkusy przyniosą obfite plony w postaci deszczu, podczas gdy starożytni Persowie wierzyli, że jeśli zobaczysz odbicie nowego księżyca na powierzchni turkusowego kamienia, przyniesie ci to wielkie szczęście.

Jakie jest znaczenie turkusowego kamienia urodzenia?

"Jeśli zimny grudzień dał Ci narodziny,

Miesiąc śniegu, lodu i radości,

Umieść na swojej dłoni turkusowy błękit,

Sukces będzie błogosławił to, co robisz."

-Anonymous

The turkusowy birthstone jest powiedział, aby reprezentować wiele pozytywnych cech osobowości, w tym szczęścia, uczciwości i duchowości. Mówi się również, że reprezentuje siłę, pogodę ducha i kreatywność.

Jeśli urodziłeś się w grudniu, to masz dobrobyt w swojej przyszłości i potencjalnie szansę na odrodzenie.

Uzdrawiające właściwości turkusu

Kiedyś mówiono, że turkus może leczyć problemy z oddychaniem, leczyć infekcje, poprawiać wzrok i leczyć depresję lub niepokój!

Współczesna medycyna nie może ręczyć za lecznicze właściwości turkusu, ale zawsze możemy spojrzeć wstecz na te medyczne zastosowania w duchu zabawy.

Turquoise Accented Two-Tone Cushion Diamond Engagement Ring

Tradycyjne prezenty Turquoise

Masz ukochaną osobę, której birthstone jest turkusowy, i szukasz odpowiedniego prezentu? Turkusy to świetny prezent dla...

  • Upamiętnienie miłości ("tylko dlatego, że", zaręczyny, lub rocznice) 5 lub 11 rocznica ślubu
  • Przypomnienie bliskiej osobie o pozytywnych cechach, takich jak siła czy kreatywność.

Najlepsze jest to, turkus biżuteria jest niedrogi kamień szlachetny, co czyni go łatwo włączyć do obu mody i grzywny biżuterii!

Birthstone zaangażowania pierścienie stają się coraz bardziej popularne, więc wiele osób decyduje się na włączenie tego kamienia szlachetnego w ich zaangażowanie pierścień ustawienia. To daje narzeczonych możliwość uhonorowania ich miesiąc urodzenia i ich małżeństwa do końca życia!

Czy szukasz dla turkusu birthstone pierścień, kolczyki, bransoletka, lub naszyjnik, na pewno będzie wielki wybór dostępny na każdą okazję.

Asymetryczne niestandardowe Diamond i Gemstone Ring

Co sprawia, że brylantowy Turquoise?

Turkusowe kamienie szlachetne są oceniane na trzy różne czynniki:

  • Kolor Tekstura
  • Obecność matrycy, która jest czarna, spider-web markings znaleźć na wielu z tych kamieni szlachetnych.

Turkusowe kamienie szlachetne, które są jasne niebieskie i nawet w kolorze mają najwyższą wartość. Ten jasny, spójny niebieski jest często określany jako "perski niebieski" w handlu biżuterią. Ale, ważne jest, aby zauważyć, że niektórzy ludzie wolą turkus, który jest lekko zielonkawy-niebieski zamiast perskiego niebieskiego.

Obecność matrycy obniża wartość kamienia szlachetnego. Matryca jest tworzona przez żelazo w limonicie lub piaskowcu, który jest skałą otaczającą turkus w jego naturalnym stanie. Najwyższej jakości kamienie to te, które nie posiadają żadnych ciemnych plamek lub wstęg.

Nie oznacza to jednak, że turkus z ciemnymi plamami jest bezwartościowy. Niektórzy ludzie uwielbiają uderzający kontrast pomiędzy jasnym błękitem a ciemną wstęgą, więc te kamienie szlachetne są nadal cenne.

Jeśli chcesz znaleźć najwyższej jakości turkusowy kamień szlachetny, szukaj takiego, który jest Robin's egg blue z gładką teksturą i bez oznak matrycy.

Unikalne cechy turkusu

Turquoise nie iskrzy i świeci jak inne kamienie szlachetne, takie jak diamenty, rubiny lub szmaragdy, ale to nie czyni go mniej piękne. Zamiast tego, to dodaje do tego kamienia szlachetnego unikalne piękno.

To jest bardziej miękkie niż inne popularne kamienie szlachetne, jak również. Diamenty mają 10.0 oceny w skali twardości Mohsa, a szmaragdy i rubiny nie są daleko w tyle z 9.0 oceny. Jednak turkus ma ocenę 5.0-6.0, co oznacza, że nie jest tak trwały jak inne kamienie.

Jego miękkość czyni go bardziej podatnym na zarysowania i zadrapania, ale również sprawia, że turkus jest idealny do rzeźbienia. Artyści na całym świecie rzeźbią w turkusie tworząc oszałamiającą biżuterię, figurki i inne dzieła sztuki.

Te cechy sprawiają, że turkus jest jednym z najbardziej unikalnych i bardzo poszukiwanych kamieni szlachetnych na świecie.

Story Page