Co należy rozważyć przed zakupem certyfikowanych diamentów

Jeśli jesteś kobietą, która chce traktować siebie do modnego prawej strony pierścienia, lub człowieka, który chce znaleźć, że idealne zaangażowanie pierścień, uzbroić się w trochę wiedzy na temat certyfikowanych diamentów przed rozpoczęciem sklepu. Wiedząc, co szukać będzie zaoszczędzić cenny czas i pieniądze i będzie w stanie skupić się na znalezieniu idealnego pre-set biżuterii lub luźne diamenty.

Enhanced Vs. Natural Diamonds

Enhancing lub leczenia diamentu występuje, gdy kamień jest uważany za wadliwy w jakiś sposób. Niektórzy jubilerzy odkryli sposób na poprawę wyglądu diamentu przez zastosowanie specjalnych zabiegów w celu usunięcia wad. Diamenty mogą być traktowane przez wiercenie z laserami w celu usunięcia wad, stosowanie uszczelniacza do wypełnienia pęknięć lub wprowadzenie diamentu przez leczenie kolor, aby poprawić klasyfikację kolorów. Te sztuczne środki są kontrowersyjne w branży diamentów, ponieważ wielu czuje, że tanieje piękno naturalnych kamieni.

My tylko sprzedaje naturalne diamenty. Te diamenty są cięte, aby zmaksymalizować kamień iskrę, ale nie zostały wzmocnione w inny sposób. Naturalne diamenty są bardziej wartościowe niż te, które zostały wzmocnione lub traktowane.

If you do decide to purchase an enhanced stone, the jeweler must disclose any enhancements that have been done. Jest to zgodne z przepisami Federal Trade Commission, więc uważaj, jeśli twój jubiler nie powie ci, że kamień został wzmocniony.

Certified Diamonds - Czego szukać

diament

Certyfikowane diamenty są te, które zostały ocenione przez profesjonalne laboratorium certyfikacji diamentów. Te mogą być sprzedawane jako luźne diamenty, ale jest to również możliwe, aby znaleźć certyfikowane diamenty pre-set w gotowych do zakupu biżuterii.

Ludzie, którzy certyfikacji diamentów ocenić i nagrać kamień cięcia, przejrzystości, koloru i masy karatowej. The Gemological Institute of America (GIA) jest najbardziej znanym laboratorium certyfikacji diamentów w Stanach Zjednoczonych, ale nie jest to jedyne laboratorium, które może certyfikować diamenty. Inne laboratoria certyfikacyjne to American Gem Society (AGS), Hoge Raad vood Diamant (HRD), European Gemological Laboratory (EGL) i International Gemological Institute (IGI).

Wiele osób błędnie zakłada, że wszystkie luźne diamenty są certyfikowane diamenty, więc upewnij się, aby poprosić o zobaczenie certyfikacji przed dokonaniem poważnego zakupu. Certyfikowane diamenty może kosztować trochę więcej, ale będziesz mógł spokojnie odpocząć wiedząc, że jesteś coraz swoje pieniądze warto. Certified diamenty są zawsze sprzedawane z odpowiednich dokumentów certyfikacyjnych, więc klienci wiedzą, które laboratorium zakończone certyfikacji.

Cut, Color, Clarity i Carat Weight - The Four C's

Diamond edukacji przeszedł długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat i teraz prawie każdy słyszał o czterech C. Cut, kolor, czystość i waga karata są cztery różne kategorie diamentów są oceniane na zanim są one sprzedawane i wszystkie odnoszą się do wyglądu każdego diamentu.

Prosto mówiąc, cięcie jest kształt kamienia. Po luźne diamenty są wydobywane, każdy kamień jest cięte w sposób, aby zmaksymalizować i pokazać się iskra i ogień diamenty są znane. Sprzedajemy luźne i certyfikowane diamenty pocięte na najbardziej popularne kształty, w tym okrągłe, księżniczki, owalne, szmaragdowe, asscher, marquise, promienne, serca i poduszki. Okrągłe diamenty są najbardziej popularne na całym świecie.

Każdy kolor diamentu jest oceniany w skali literowej od D do Z. Diament, który został oceniony jako D jest najbardziej wartościowy i rzadki, ponieważ jest bezbarwny. Potrzeba wyszkolonego gemmologa, aby wykryć niewielkie różnice w kolorze, które można znaleźć w kamieniach ocenionych na E do H. Diamenty, które są ocenione na I do M mogą mieć słaby odcień koloru, ale to nie znaczy, że kamienie nie mogą być piękne i pełne blasku. Ze względu na swoje przywiązanie do pięknych, wysokiej jakości diamentów, We sprzedaje tylko certyfikowane diamenty od D do M.

Trzecie C oznacza klarowność. Klarowność jest oceniana w skali od nieskazitelnej do włączonej. Często inkluzje w diamentach są widoczne tylko dla wykwalifikowanego gemmologa i tylko certyfikowane diamenty w ostatniej klasie mają inkluzje widoczne gołym okiem. Oznacza to, że jest możliwe, aby znaleźć piękny kamień, nawet jeśli nie można sobie pozwolić na jeden, który został oceniony flawless.

Waga karatowa to czwarte C. Waga każdego kamienia mierzona jest w karatach i zaokrąglana do jednej setnej karata. Większe kamienie są droższe i bardziej wartościowe, ale mniejsze diamenty mogą być piękne, zbyt. Sprzedajemy diamenty o masie od 1/5 karata do 14 karatów.

Najczęściej spotykane rodzaje diamentów

Engagement pierścienie lub inne kawałki biżuterii diamentowej mogą być sprzedawane pre-set lub sprzedawane jako luźne diamenty z niestandardowych ustawień. Którykolwiek wybierzesz może zależeć od budżetu i preferencji.

Pre-designed biżuteria nie może być zmieniony, więc ważne jest, aby znaleźć kawałek, który kochasz. Jednak tylko dlatego, że te kawałki są wstępnie zaprojektowane nie oznacza, że nie mogą być tworzone przy użyciu certyfikowanych diamentów, więc upewnij się, aby zapytać.

Jeśli dostępne wybory pre-designed pierścienie lub biżuteria nie są dokładnie to, czego szukasz, rozważyć zakup luźne diamenty i ustawienia oddzielnie. You'll get to choose the setting and then be able to select from multiple loose diamonds. Wiele osób zakłada, że jest to droższa droga, ale nie zawsze tak jest, więc upewnij się, aby porównać ceny. While wiele luźne diamenty są certyfikowane diamenty, podwójne sprawdzić z jubilera, aby upewnić się.

Story Page