Rubin i jego sekrety

Już od wieków elegancka biżuteria z rubinem jest tą, która nas nieustannie zachwyca. To symbol pasji,mocy i namiętności, nic więc dziwnego, że chętnie wybierają ją kobiety z całego świata. Rubin to hipnotyzujący kamień miłości, który często nazywany jest kroplą krwi pochodzącą z serca Matki Ziemi. Co jeszcze warto o nim wiedzieć i co sprawia, że mimo upływu lat i zmieniającej się mody, rubiny nie tracą na wartości?

Jeśli zastanawiamy się nad pochodzeniem jego nazwy, nie mamy do czynienia ze zbyt trudnym wyzwaniem, ta bowiem ma swoje źródło od niezwykłej kolorystyki, w jakiej utrzymany jest ten kamień. Wywodzi się z łaciny i oznacza czerwień. Sam kamień jest odmianą korundu, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku szafiru. Jest to również jeden z najtwardszych minerałów, z jakimi mamy do czynienia. Intensywna barwa także nie jest tu dziełem przypadku, a kamień szlachetny zawdzięcza ją atomom chromu, które wchodzą w jego skład. Korund jest zaliczany do kamieni szlachetnych, które występują na ziemi niezwykle rzadko, rubin jest więc nie tylko wysoko ceniony, ale i dość drogi. Oczywiście, rubiny różnią się między sobą, największą popularnością cieszy się zaś ten, który jest utrzymany w tonacji tak zwanej „czerwieni krwi gołębień” a więc głębokiej czerwieni, której znakiem rozpoznawczym jest niebieski odcień.

naszyjnik z rubinem

Kryształy takie pochodzą głównie z Birmy, choć spore pokłady rubinu możemy znaleźć także w Afganistanie, Tajlandii, Sri Lance oraz w Tanzanii. Duże kamienie rubinów bywają zresztą droższe nawet od diamentów. Biżuteria z rubinem jest piękna, a jednocześnie nie wymaga przesadnie starannej pielęgnacji. Wystarczy, że raz w miesiącu przepłuczemy kamień wodą, a potem pozostawimy go do wyschnięcia w miejscu, które jest pełne słońca. Energia słoneczna potrafi zdziałać cuda, możemy więc liczyć na to, że rubin odzyska dzięki niej dawny blask. Kamienie szlachetne mają swoje znaczenie, a każdy z nich opowiada swoją historię. O rubinie często mówi się jako o talizmanie, który przynosi szczęście. To kamień optymizmu, a jednocześnie symbol ognia, młodości oraz pasji. Wspomniane określenia rubinu są zresztą tylko jednymi z wielu, jego energia miała bowiem dawać nam męstwo i przywracać siły do życia. Nic więc dziwnego, że za główną siłę rubinu uważa się miłość i właśnie w ten sposób kamień ten jest najczęściej postrzegany. Mówiąc o rubinie nie wolno też zapominać o tym, że może mieć on właściwości lecznicze. Nie tylko uśmierza ból, ale również poprawia jakość naszego snu i pracę serca. Przyczynia się też do tego, że rany goją się lepiej, a organizm regeneruje się w sposób bardziej spektakularny.

Story Page