Pierścionki zaręczynowe i oświadczyny

Oświadczyny są niezwykle stresującym momentem w życiu mężczyzny. Oczekuje się od niego kreatywności na tym polu, stworzenia momentu w pełni magicznego, a do tego musi się on martwić jeszcze tym, że przecież może zostać odrzucony. Ważnym elementem tej małej uroczystości jest zawsze pierścionek zaręczynowy. Zaręczyny nie będą idealne bez idealnego pierścionka zaręczynowego. Jak go wybrać?

Złoto i inne możliwości

Zazwyczaj każdy pan wychodzi z założenia, że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze złota. Żółte złoto faktycznie jest zazwyczaj dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem, ale lepiej jest się przyjrzeć swojej wybrance i zobaczyć, jaki materiał bardziej do niej pasuje. Panowie mogą nie mieć o tym pojęcia, więc powinni raczej sprawdzić, jakiego typu biżuterię zazwyczaj wybranka preferuje. Wiele kobiet ma urodę, do której znacznie lepiej pasuje srebro i w takim wypadku dobrze jest postawić na złoto białe. Na uwadze trzeba mieć także to, że złoto bardzo często powoduje reakcje alergiczne u kobiet, co się może skończyć nieprzyjemnie. Podobnie jest z platyną. Dlatego, jeśli podejrzewamy możliwość takiej katastrofy, możemy sięgnąć po tytan. Tytan jest metalem hipoalergicznym, ładnie wygląda i na pewno nie będzie z nim problemu. Jest też niedrogi.

pierścionek zaręczynowy

Oczko

Pierścionek zaręczynowy to pierścionek z brylantem. Tak podpowiada nam popkultura. Im większy brylant, tym bardziej on ją kocha. Trzeba jednak rozumieć, że ta „tradycja” ma tyle wspólnego z zaręczynami, co gruby pan w czerwonym kubraku z Bożym Narodzeniem. Całkiem niedawno obie tradycje wymyślił marketing. Fakt, że się przyjęły, ale nie są końcem świata. Brylanty są oczywiście ładne i na pewno nie będą złym wyborem, ale ich koszt może być złym wyborem dla wspólnej przyszłości. Zamiast brylantów mamy do wyboru naprawdę szeroką gamę wciąż imponujących kamieni szlachetnych. Szafiry, rubiny, szmaragdy – to wszystko idealnie pasuje do pierścionków zaręczynowych i często bywa nawet lepszym rozwiązaniem, ponieważ są to opcje uważane obecnie za nowoczesne. Jeśli chcemy jednak brylantu, ale nas na niego nie stać, rozwiązaniem może być cyrkonia. Wadą tego materiału jest niewielka trwałość, ale w dniu wręczania będzie równie piękny co diament.

Rozmiar pierścionka

Ostatnia kwestia to rozmiar pierścionka. Pierścionek powinien być od razu wsunięty na palec, więc musi pasować. Najłatwiej jest zmierzyć jakiś z pierścionków już wykorzystywanych przez wybrankę lub poprosić o pomoc kogoś, kto rozmiar pierścionka przyszłej narzeczonej zna, na przykład siostra lub przyjaciółka.

Story Page