Jak określić wartość luźnego diamentu gruszki

A więc znalazłeś tę jedyną. Po miesiącach, a nawet latach małżeńskiej błogości, jesteś pewien, że to jest osoba, z którą chcesz spędzić życie. Głowa do komputera i wyszukiwania dla "pierścionki zaręczynowe" ... tylko być roi się od szczegółów i terminów, które nigdy nie słyszałem. Jaka jest różnica między księżniczką i poduszki cięcia? Od kiedy diamenty mają "ogień" w nich? I co u licha jest 4C's?

Jeśli ta mała scena brzmi zbyt znajomo, nie martw się, tutaj mamy cię pod opieką. Jesteśmy szczęśliwi, aby wyjaśnić tajemnicę i uzyskać wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby znaleźć idealny diament dla Twojego idealnego partnera.

Dziś porozmawiajmy o gruszce w kształcie diamentu, lub diamentu teardrop. To szczególne cięcie jest wyjątkowy wybór, wielki dla osoby, której styl zawsze był wszystkie ich własne. Ale jak można powiedzieć, które gruszka cięte kamień będzie świecić najjaśniej? Oto kilka wskazówek:

Loose Pear Diamond Dimensions

Wymiary diamentu obejmują długość, szerokość i głębokość kamienia. Wymiary te stanowią podstawę do oceny cięcia luźne gruszki diamentu, ponieważ kształt ten nie dostaje oficjalną ocenę cięcia z gemological laboratoriów. Nie każdy kamień jest cięty w ten sam sposób, ale wymiary i niektóre wartości pochodne mogą pomóc umieścić cięcia w perspektywie i pomóc określić wartość kamienia. Trzy wartości, o które powinieneś zapytać to procentowa głębokość diamentu, procentowa tabela i stosunek. Liczby te opowiadają historię kamienia blasku i ognia, a im lepiej są, tym piękniejsze i bardziej wartościowe, będzie.

Głębokość procentowa to głębokość diamentu (pomiar od stołu do końcówki), wyrażona jako procent całkowitej średnicy. Dla luźnego diamentu gruszkowego powinna ona wynosić od 56 do 65 procent.

diament

Stół to oszlifowana, płaska część na szczycie diamentu, która jest w rzeczywistości największą fasetą kamienia. Tabela procent jest wielkość tabeli jako procent całkowitej powierzchni, która powinna być między 53 i 57 procent dla gruszki diamentu.

Wreszcie, stosunek diamentu jest wartość długości podzielona przez szerokość kamienia. For a pear cut diamond, you want your ratio to be between 1.55 and 1.65; any larger or smaller and the diamond will lose its unique teardrop shape and leak light reducing the beauty of the stone.

Kolor i czystość luźnego gruszkowego diamentu

Gemological Institute of America, lub GIA, stworzył skalę klasyfikacji w celu określenia najlepszych kolorów i poziomów czystości dla diamentów. Dla kolorów, skala zaczyna się od D (całkowicie bezbarwny kamień) do Z (całkowicie żółty diament). Pear kształt diamentów, ze względu na ich unikalny kształt, może uciec z poziomu koloru tak niskie, jak H przed przebarwienia staje się zauważalne.

Clarity to obecność wewnętrznych lub zewnętrznych niedoskonałości, oznaczanych za pomocą skróconych opisów i poziomów. FL, czyli bez skazy, to najwyższa możliwa ocena, a kamienie otrzymują IF, VVS1, VVS2, VS1, VS2, SI1, SI2, I1, I2, lub I3 w zależności od tego, jak wiele widocznych inkluzji (wad) istnieje. Again, the unique shape of a pear cut diamond gives you a little leeway here; anything rated as an SI1 or better will look beautiful.

Z tych zakresów w umyśle, jesteś zobowiązany do znalezienia niesamowicie wyglądające gruszka cięte diamentu z najlepszą jakość i wartość.

Gdy już znajdziesz swój diament, sprawdź nasz przewodnik Perfect Pear Diamond Engagement Ring, aby znaleźć odpowiednie ustawienie dla swojej narzeczonej-to-be!

Story Page