Tylko brylant – wyjątkowy kamień

W Polsce pośród diamentów największym zainteresowaniem cieszą się obecnie propozycje kamieni przeźroczystych, które będą podlegały szlifowi brylantowemu. Na Zachodzie widać, że takie tendencje są w jakieś mierze pokonywane. Najbardziej cenione są obecnie przeźroczyste kamienie oraz takie z błękitnym odcieniem. Przez znawców pozytywnie oceniane są również żółte, brązowe, zielone. W naszym kraju jednak mamy mało takich kamieni, co wynika z ich ceny. Kolorowe diamenty sprzedawane są w takiej samej cenie jak te przeźroczyste a jednocześnie jest przekonani, że diament przeźroczysty jest najdoskonalszy i dlatego właśnie takich w naszym kraju się szuka.

Zauważalne tendencje na świecie

W każdym salonie jubilerskim na świecie biżuteria z diamentami jest traktowana w specjalny sposób jako swego rodzaju lokata kapitału. Dlatego właśnie osoby takie, które chcą sięgnąć po taką biżuterię czekają również na to, że dołączony będzie do niej specjalny certyfikat jakości kamienia. Posiadanie takiego dokumentu jest oceniane jako ważne, ponieważ wtedy rzeczywiście będzie można mówić o tym, że to prawdziwa lokata kapitału a nie tylko część drogiej biżuterii i ozdoba. W Polsce jednak nadal certyfikaty nie budzą takiego zainteresowania. W krajach Europy Zachodniej coraz bardziej widać, że taki dokument właściwie powinien zostać dołączony do każdego produktu jubilerskiego.

diamentowy rynek

Diamentowy rynek w naszym kraju

Widać, że rynek diamentowy w naszym kraju jest tak ukształtowany, że ciągle się rozwija ale wiele się na nim nie zmienia. Polacy są zdecydowani na to, by kupować brylantową biżuterię, kupują ją jako biżuterię ślubną i pewnie ta obowiązująca moda nie będzie mijać w kolejnym roku. Jeśli jednak ogólnie zmieni się preferencja klientów w zakresie wzornictwa to również zainteresowanie kamieniami stanie się inne. Coraz częściej klienci salonów jubilerskich decydują się na specjalną artystyczną biżuterię. Warto tutaj zauważyć, że przy wyborze zwraca się między innymi uwagę na cenę. Bardzo dobrze sprzedawać się będą takie produkty, które są tanie i ich cena nie będzie przekraczać dwóch tysięcy złotych. Jednak producenci biżuterii z brylantami nie muszą się obawiać, że ten rynek będzie się zmniejszał. Cały czas bowiem jest spore zainteresowanie tego typu produktami. Jedyne co muszą robić producenci to odczuwać to jakie zmiany na rynku będą następować, musza je rozumieć i do tego dopasowywać ofertę dla swoich klientów. Wtedy powinni sobie dobrze radzić na tym właśnie rynku i będą sprzedawać wiele produktów.

Story Page