Biżuteria dla niej – pomysły na modny prezent

W ciągu roku jest wiele okazji, w których wypada wręczyć bliskiej kobiecie jakiś upominek. Jest to Dzień Kobiet, Boże Narodzenie, a także bardziej osobiste okazje, jak urodziny czy rocznica ślubu. W takich przypadkach niezmiennie znakomitym pomysłem na prezent są brylanty, ale chociaż Marylin Monroe przekonywała, że są to najlepsi przyjaciele każdej kobiety, zazwyczaj jednak zdecydujemy się na coś innego. Co jest obecnie w modzie?

Biżuteria jest trendy

Obecnie w modzie jest po prostu biżuteria i warto szukać prezentów w tym kierunku. Jednym z najciekawszych w ostatnich miesiącach pomysłów jest z całą pewnością wybór cockerów, które można nosić na nadgarstku lub na szyi. Na salony cockery wprowadziła po raz kolejny Kendall Jenner, amerykańska celebrytka znana ze swojej głupoty. Wprowadziła po raz kolejny, ponieważ jest to wspomnienie lat dziewięćdziesiątych. Modne chockery mogą mieć kilka wersji. Najpopularniejsze chockery to tattoo chockery, czyli chockery imitujące tatuaże z prostymi wzorami. Rozchwytywane są także chockery w kształcie małych łańcuszków lub atłasowych opasek. Ciekawym pomysłem mogą być chockery wiązane na kokardkę (do kupienia w Internecie za grosze), jak również chockery z niewielkimi ozdobami, na przykład z cyrkonią lub perłą.

Trzeba jedynie pamiętać, że chockery nie jest prezentem uniwersalnym. Jest to opcja raczej dla kobiety młodej i dynamicznej, podążającej za ulicznymi trendami. Sukienki boho, szorty z przetarciami – takie klimaty pasują do cockerów.

biżuteria

Stylistyka botaniczna

W 2016 roku szalenie popularne były elementy biżuterii inspirowane botaniką. Do 2017 roku moda ta przetrwała w formie nieco osłabionej, ale wciąż bardzo prężnej. Można stawiać na kolczyki i bransoletki w kształcie liści, można szukać rzeczy inspirowanych motywami kwiatowymi, a nawet innymi elementami roślinnymi. Zagraniczni, ale także krajowi projektanci stworzyli wiele kolekcji w tym klimacie. Bardzo często zahaczali także o motywy zwierzęce, na przykład ptaki i motyle w połączeniu z kwiatami. W naszych polskich kreacjach dominowały motywy leśne.

Złoto, ale nie każde

Jeśli mamy do wydania trochę więcej pieniędzy, możemy spojrzeć w kierunku złota. Żółte będzie dobre, ale zdecydowanie lepsze będzie białe albo różowe. Ważne jest, by produkty ze złota były delikatne i stylowe. Dobrym pomysłem jest zwłaszcza łączenie złota białego z innymi rodzajami złota, dzięki czemu uzyskuje się lekkość, ale też uniwersalność, ponieważ połączenia lepiej pasują do różnych typów urody od jednolitych elementów. Pamiętajmy, że biżuteria zawsze powinna być dopasowywana do naszej karnacji.

Story Page