Jakie są różnice między pierścionkiem z moissantem a brylantem?

W życiu zdarzają się chwile wyjątkowe i niepowtarzalne – zaręczyny, urodziny, rocznice ślubu. Są to chwile, które długo pozostają w pamięci, wymagają także szczególnej oprawy oraz obdarowania bliskiej sercu osoby unikatowym pierścionkiem.

Moissant a brylant – różnice

Brylant, jak wiadomo, jest kamieniem szlachetnym, nota bene, najdroższym i najcenniejszym. Moissant to natomiast kamień syntetyczny, czyli weglik krzemu. Nazwa kamienia pochodzi od jego twórcy, czyli francuskiego chemika – Henri'ego Moissana, który odkrył przedmiotowy kamień w roku 1898.

Moissait to kamień o niezwykłym blasku, stanowiący imitację szlachetnego diamentu. Moissait jest bardzo wytrzymały, twardy i odporny na zarysowania oraz odpryski. W przeciwieństwie do popularnej cyrkonii, moissait nie traci blasku ani połysku.

Diament, jak wiadomo, to nieoszlifowany brylant. Złoty pierścionek z brylantem, pomijając walory estetyczne, jest rozwiązaniem o wysokiej wartości, wpływ na cenę ma zarówno próba złota, jak i ocena samego diamentu, czyli jego czystość, masa, szlif i barwa.

Pierścionek z brylantem, jak również syntetycznym moissaitem, może stanowić dopełnienie ważnych uroczystości.

Nietrudno jednak zauważyć, że obydwie propozycje różnią się przede wszystkim ceną, nie mniej jednak fakt ten wcale nie oznacza, że pierścionek z mossaitem jest gorszej jakości czy też prezentuje się mniej okazale – wprost przeciwnie, mistrzowie jubilerscy potrafią wykonać przysłowiowe cuda, które będą prezentowały się równie efektownie jak pierścionek z tradycyjnym brylantem.

Moissait pod względem właściwości dorównuje migotliwości diamentów, ponadto może on posiadać finezyjne kształty, różne rozmiary, charakteryzuje się także niezwykłym blaskiem.

biżuteria

Cudowna pamiątka

Jeśli poszukujesz pierścionka, który zachwyci ukochaną osobę i przez całe życie będzie tkwił w jej pamięci jako wyjątkowy upominek, skorzystaj z oferty sklepów jubilerskich, w których możesz zamówić dowolną propozycję.

Pamiętaj, że priorytetowym czynnikiem w zakresie decyzji powinno być przekonanie, że będzie to pierścionek unikatowy, dostosowany do Twoich oczekiwań i marzeń. Co ważniejsze, zostanie on dopełniony wysokiej klasy kamieniem, znacznie lepszym niż propozycje oferowane w większości firm jubilerskich.

Nawiązując do przedmiotowego tematu warto podkreślić, że zarówno złoty pierścionek z tradycyjnym brylantem, jak i syntetycznym moissanitem, to doskonały wybór.

Co prawda obydwa rozwiązania różnią się pod względem ceny, nie mniej jednak każdy pierścionek zachwyca urokiem i niepowtarzalnością.

Story Page