Kształt twarzy a kolczyki

Wszystkie kobiety kochają biżuterię. Jedne trochę bardziej, inne trochę mniej, ale każda lubi podkreślać swoją urodę. Kiedy wybieramy kolczyki, ważne jest, by odpowiednio dopasować je do kształtu twarzy. Nie jest to szczególnie trudne, ale trzeba kierować się tutaj szeregiem zasad, by uzyskać odpowiedni efekt. Każda twarz jest bowiem inna i wybór musi być indywidualny. Kolczykiem można łatwo uwypuklić swoje atuty, ale można też podkreślić niedoskonałości. Wybieranie kolczyków trzeba tak naprawdę zacząć nie od samych kolczyków, ale od stanięcia przed lustrem i przyjrzenia się swojej twarzy.

Kształt twarzy: okrągły

Pełne policzki, niskie czoło i zaokrąglony podbródek to wyróżniki twarzy okrągłej. Naszym zadaniem w takim przypadku jest wyszczuplanie i wydłużanie twarzy, co najlepiej można osiągnąć stawiając na kolczyki podłużne i cienkie. Mogą sięgać nawet do ramion. Dobrym pomysłem są też kolczyki z geometrycznymi kształtami, na przykład prostokąty i trójkąty spełniające pierwszy warunek, które nadadzą twarzy kształtu. Esy-floresy też są dobre, jeśli są podłużne. Wszelkie kółka i kulki odpadają.

Kształt twarzy: kwadratowy

Mocno zarysowane policzki i żuchwa cechują twarz kwadratową. Twarz kwadratowa powinna być złagodzona poprzez kolczyki o opływowym kształcie, na przykład niezawodne łezki. Chodzi o wysmuklenie twarzy, lekkie jej wydłużenie, ale należy unikać wszystkiego z ostrymi konturami i form geometrycznych.

kolczyki do kształtu twarzy

Kształt twarzy: trójkątny

Wąski i spiczasty podbródek w połączeniu z szeroko rozstawionymi kościami policzkowymi tworzą twarz trójkątną. Powinniśmy odwracać uwagę od jej górnej części na rzecz akcentowania podbródka. Dlatego wybierzemy „żyrandole”. Są to kolczyki rozszerzane ku dołowi. Najgorszy wybór w takim wypadku to kolczyki krótkie.

Kształt twarzy: owalny

Twarz owalna to twarz bez żadnych dominujących elementów. Czasami trochę wyższe jest czoło i wydłużony może być podbródek. Dla takiej twarzy najłatwiej dobierać kolczyki, ponieważ w zasadzie wszystko, co wybierzemy, będzie opcją dobrą. Można nawet pokusić się o wielkie koła, chociaż raczej powinno się unikać kolczyków długich i wąskich. Taka propozycja powoduje, że twarz mocno się wizualnie poszerza w okolicach szyi, co nie zawsze jest pożądane, chociaż nie jest też wielkim problemem.

Trendy nie są ważne

W przypadku wyboru kolczyków nie należy za bardzo przejmować się aktualnymi trendami. Są one zazwyczaj tworzone dla jednego typu twarzy i dla innego typu nie będą już dobre, a my wcale nie musimy posiadać właśnie tego dobrego dla danego trendu typu.

Story Page