Jak uzyskać certyfikację diamentu przez profesjonalistę

Oprócz 4Cs z diamentu (carat weight, cut, color, and clarity), certyfikat diamentu jest uważany za piąty C. Jeśli szukasz, aby uzyskać certyfikat diamentu, należy zwrócić się do profesjonalnego laboratorium gemmological, który oceni kamień dokładnie.

Diament certyfikat nie będzie umieścić wartość dolara na diament. Zamiast tego, certyfikacja będzie opisywać kamień kluczowych cech jakości, które wpływają na jego wartość najbardziej. Ocenia każdy z 4C's, a następnie wymienia wyniki dla każdego procesu przeprowadzonego na kamieniu, takie jak wiercenie laserowe, wypełnianie pęknięć, napromieniowanie i HPHT leczenia, które mogły być wykonane wcześniej na diament i wpłynęło na jego jakość. Diament certyfikat może być również przydatne, jeśli chcesz dostać swój pierścień lub biżuterii oceniane dla celów ubezpieczeniowych.

diament

Możesz uzyskać certyfikat diamentu, wysyłając go do gemmological laboratorium, które będzie analizować i oceniać kamień zgodnie z ich specyfikacji, a następnie daje certyfikat, który jest również znany jako diamentu raportu klasyfikacji.

Liczba renomowanych laboratoriów gemmologicznych przestrzegać ścisłych standardów i wykonać dokładną klasyfikację diamentów, takich jak Gemological Institute of America (GIA), American Gemological Society (AGS) i Europejskiego Laboratorium Gemological (EGL).

 

Rzeczy, o których należy pamiętać

Zanim wybierzesz gemological laboratorium dla uzyskania certyfikatu diamentu, należy pamiętać, że wszystkie one następują różne systemy oceny diamentu kolor i jasność. Różnice w ich skali sprawiają, że trudno jest porównać ich oceny, jak to jest oparte na indywidualnych specyfikacji każdego laboratorium. The cost for getting your diamond certified will depend on its size and the laboratory you choose but averages around $150.

Jeśli zdecydujesz się uzyskać diament certyfikowany przez GIA, można uzyskać unikalny numer identyfikacyjny laserowo wpisany na kamień girdle...

Wśród różnych laboratoriów gemmologicznych, GIA jest uważana za autorytet w certyfikacji diamentów. GIA trwa około 3 tygodni, aby wydać raport diamentu, a także przypisuje unikalny numer identyfikacyjny do ocenianego kamienia. Jeżeli zdecydujesz się na certyfikację swojego diamentu przez GIA, możesz otrzymać unikalny numer ID, który jest laserowo wypisany na opasce kamienia, płacąc dodatkowo $15-$30. Ten laserowy ID jest widoczny tylko przez lupę lub mikroskop, i pomoże Ci zidentyfikować diament przez dopasowanie mikroskopijnego napisu laserowego z numerem podanym w raporcie.

Jednak GIA tylko ocenia luźne kamienie, a jeśli planujesz poświadczyć swój diament ustawić w pierścieniu lub innej biżuterii przez to laboratorium gemmologiczne, a następnie należy najpierw uzyskać kamień usunięty przed wysłaniem go do oceny. Also, always get your diamond insured before sending it for certification and use a courier service you can trust.

Uzyskanie certyfikatu diamentu jest z pewnością ważne, ale nie gwarantuje żadnego wzrostu jego wartości. Certyfikowany diament da Ci tylko wyobrażenie o jego jakości i ilości pieniędzy, które jest wart, jeśli planujesz sprzedać lub kupić.

Czytaj więcej na: http://stacjarynek.pl/

Story Page