Na jaki pierścionek zaręczynowy postawić?

Chociaż miłość staramy się oddzielać od sfery czysto materialnej, wyjątkowo materialna rzecz, pierścionek zaręczynowy, jest jej nieodzownym elementem, a każda kobieta czeka na ten dzień z utęsknieniem. Dobry pierścionek zaręczynowy to taki pierścionek, który powinien pasować do gustu i charakteru wybranki, by nie zdjęła go zaraz po założeniu obrączki i cieszyła się nim już przez całe życie. Najczęściej wybieramy stosunkowo proste, uniwersalne pierścionki zaręczynowe w stylu chaton, w których znajduje się jeden brylant w oprawie z żółtego lub białego złota. Trendy jednak się zmieniają i obecnie panuje moda na odchodzenie od utartych szlaków.

Złota mieszanka

Ciekawym trendem jest zwłaszcza łączenie w jednym pierścionku złota białego i żółtego. Jest to opcja w szczególności dobra, jeśli pierścionek ma być potem zachowany obok obrączki, ponieważ daje większe pole manewru w stosunku do obrączki właśnie. Postawienie na jeden rodzaj złota wymusi formę obrączki. W takich przypadkach warto tylko pamiętać, by zastosować bezbarwny kamień. Postawienie na coś bardziej wyrazistego spowoduje natłoczenie detali na dłoni, co utrudnia późniejsze stylizacje i samo w sobie może być niepożądane.

Asymetria w pierścionkach to moda stosunkowo młoda, ale bardzo szybko podbija salony. Jest ceniona przede wszystkim za jej delikatność oraz wygodę, czyli cechy nie zawsze realizowane przez klasyczne propozycje. Asymetria zazwyczaj jest też unikalna, co podkreśla cenioną obecnie indywidualność.

nietypowe zaręczyny

Szafiry i rubiny

Najczęściej do pierścionków zaręczynowych wybiera się bezbarwne kamienie szlachetne o szlifie diamentowym lub brylantowym, rzadziej o szlifie owalnym lub okrągłym. Mona na takie podejście jednak zaczyna przemijać i coraz częściej wybierane są kamienia kolorowe. Dominują szmaragdy, tanzanity, rubiny oraz szafiry, bardzo często jako zestawy kilku kamieni z jednym kamieniem dominującym podkreślanym przez kamienie poboczne. W ten sposób uwydatnia się jego barwę.

Wszystko tutaj jest oczywiście przede wszystkim kwestia gustu osoby obdarowywanej. Pierścionek powinien być dopasowany do typu urody wybranki oraz do jej stylu, co jest łatwe przy kamieniach bezbarwnych, ale stanowi pewne wyzwanie przy kamieniach kolorowych. Ważne jest, by nie przesadzać ze zdobieniami i kolorystyką, ponieważ zbyt wiele detali powoduje efekt przeładowania, przez który bardzo trudno jest potem tworzyć kreacje uwzględniające pierścionek. Można też pomyśleć o popularnym stylu retro, ale on wymaga jeszcze większego znawstwa.

Story Page