Łatwy przewodnik, jak zrozumieć skalę oceny jakości szlifu diamentów

W branży jubilerskiej, termin "brilliance" jest używany do opisania białego światła odbitego przez diament. Im lepszy blask, tym bardziej diament będzie iskrzyć i błyszczeć, gdy go nosić. Ale skąd wiesz, które diamenty będą miały oślepiający blask? Zwróć szczególną uwagę na klasę cięcia diamentu.

Szlif diamentu

Cut jest jednym z "4 C", które są używane do opisania cech diamentu. Diamond cut odnosi się do symetrii i proporcji diamentu, jak również liczby i układu faset na powierzchni diamentu - wszystkie te cechy wpływają na to, jak diament odbija i załamuje światło. Dobrze oszlifowany diament będzie w stanie odbić więcej światła i wytworzyć więcej iskier.

Klasyfikacja szlifu diamentu

Gemological Institute of America (GIA) zapewnia skale ocen, które mogą być wykorzystane do oceny każdego z 4 C diamentu. Na przykład, jeśli znajdziesz diament, który ma "G" oceny kolorów na jego oficjalny raport, będziesz wiedział, patrząc na skalę kolorów GIA, że jest to prawie bezbarwny, a zatem dość cenne, diament.

Jeśli chodzi o klasyfikację diamentu cięcia, jednak GIA nie ma uniwersalnej skali klasyfikacji, tylko ocenić okrągłe brylanty, najbardziej popularny kształt diamentu z naukowym podejściem do tego, jak to jest cięte. Aby ocenić rundy cięcia diamentów, GIA patrzy na czynniki takie jak głębokość, procent tabeli, pomiar korony, i więcej (patrz nasz przewodnik początkujących diamentu wartości cięcia więcej informacji). Dla każdego innego kształtu, jednak kupujący będą musieli spojrzeć na bardziej kompleksowe diamentu klasy cięcia.

Diamond Cut-Grade Skala

Aby pomóc konsumentom, opracowaliśmy unikalny system klasyfikacji, który jest używany do oceny każdego diamentu cięcia. Ocena ta jest przypisana do każdego diamentu, niezależnie od jego kształtu, i bierze pod uwagę wiele czynników, w tym tabelę diamentu, głębokość, symetrię i polerowanie.

Oto spojrzenie na różne klasy, które mogą być przypisane do diamentów:

Super Ideal Make

Ta klasa cięcia diamentu jest podana tylko do diamentów z najwyższej jakości cięcia. Diament, który jest oceniany jako Super Ideal Make odbija niesamowitą ilość światła i będzie iskrzył i błyszczał pod każdym kątem.

Ideal Make

Choć nie tak olśniewające jak diamenty z oceną Super Ideal Make, diamenty z oceną Ideal Make wciąż mają doskonały poziom blasku.

Excellent Make

Diamenty o klasie Excellent Make są szlifowane z polerowaniem i symetrią, aby zmaksymalizować blask. Te nie są tak rzadkie jak Ideal Make i Super Ideal Make diamenty, więc mają tendencję do być bardziej przystępne.

Very Good Make

Jeśli Twój diament ma klasę Very Good Make, to nadal będzie odbijać dobrą ilość światła.

Good Make

Diamonds with a Good Make grade reflect most, but not all of the light that enters. Ta klasa jest dobrym wyborem dla tych, którzy są w budżecie i nie mogą sobie pozwolić na zakup szlifu premium.

Ideal vs. Ideal Make

Ważne jest, aby nie dostać terminy "idealne" i "Ideal Make" mylić.

W świecie diamentów, termin "idealny" jest często używany do opisania idealnej wartości danego aspektu kamienia (np. "idealne cięcie"). Dowiedz się więcej o tym, co jest idealnym cięciem dla diamentu tutaj.

Jednak biorąc pod uwagę, że wiele aspektów iść do "Make", diament z idealnym cięcia może nie mieć Ideal Make klasy, jeśli inne czynniki są oceniane słabo.

The next time you shop for a diamond, don't forget to look at the diamond cut grade so you can find a brilliant diamond with plenty of sparkle easily.

Story Page