Trudny wybór biżuterii

Jeśli już podjęliśmy decyzję o tym, by kobiecie podarować biżuterię teraz będzie trzeba podjąć się trudnego zadania jej wyboru. Jeśli to zaręczyny to sprawa będzie stosunkowo prosta. Na inne okazje jednak ten wybór będzie dużo większy i wybór może zająć nam sporo czasu. Będzie rzeczywiście w czym przebierać.

Jaka będzie modna biżuteria dla kobiet?

Trzeba pamiętać, że biżuteria podobnie jak inne elementy damskiego stroju podlegać będą wpływom mody i trudno będzie mówić o klasyce. Warto więc zobaczyć jak to kiedyś wyglądało.

Jak nasi przodkowie wybierali biżuterię?

Przodkowie wyznawali zasadę podstawową, że biżuterię powinno się dawać w prezencie tylko najbliższym nam kobietom. Będzie to między innymi wybranka serca, matka, córka czy siostra. Biżuteria to bowiem podarunek szczególnie zobowiązujący. Kobieta, która nie czuje związku z mężczyzną właściwie taki podarunek powinna zwracać. Druga zasada, która będzie związana z kobiecą elegancją, trzeba bowiem pamiętać o tym, że konieczne jest zachowywanie zasad umiaru i harmonii. Prezent nie może krzyczeć. W przypadku biżuterii trzeba umieć zachować umiar i nie można przesadzać zarówno z ilością jak i wielkością. Jeśli już na taki prezent chcemy się decydować trzeba być przygotowanym finansowo. Nie będzie można sobie kupować od tak biżuterii, która będzie słaba jakościowo. Lepiej będzie kupić ładne kwiaty niż sztuczną biżuterię. Niekiedy można myśleć o wręczeniu jakiegoś antyku, ale tutaj wiele zależeć będzie od upodobań kobiety, której będziemy darować prezent.

jaką biżuterię wybrać

Szeroka oferta w salonach

W salonach jubilerskich tych różnych propozycji nie brakuje. Przede wszystkim klienci wybierają kolczyki, naszyjniki, bransoletki. Niestety nie ma tutaj jednoznacznie zasad określających sposób stosowania danego rodzaju biżuterii. Oczywiście to my musimy wiedzieć jaką biżuterię nosi kobieta, którą chcemy obdarować. Szukajmy takich rozwiązań, które wpisywać się będą w tą estetykę, którą ona sama będzie wybierać.

Pierścionek na zaręczyny

Oczywiście pierścionek to pierwszy krok w stronę małżeństwa. Problem jednak polega na tym, żę pierścionek traktowany jest nieco szulfadkowo wyłącznie jako zaręczynowy. W praktyce można go podarować z różnych okazji. Warto pamiętać, że obecnie stawia się raczej na takie propozycje, gdzie mamy niewielkie kamienie. Minęła już moda na duże, okazałe pierścienie i styl oraz klasa niewielkich kamyków będzie wyjątkowa. W ten sposób rzeczywiście można liczyć na biżuterię, która będzie się wyróżniać i na pewno dobrze się zaprezentuje.

Story Page