W jaki sposób powinno się dobierać biżuterię?

Biżuteria z zasady ma być takim elementem, który będzie podkreślał urodę, styl i charakter. Każda kobieta ma w swojej szkatułce różne dodatki. Jak więc powinno się je zestawiać z innymi elementami stylizacji?

Nie przesadzajmy z ilością

Nadmiar biżuterii będzie sprawiał, że wizerunek może być tak naprawdę bardziej zniszczony niż udoskonalony. Zamiast oślepiać mnogością dodatków raczej stawiamy na minimalizm, który może dodać klasy.

Nie łączymy elementów złotych i srebrnych

Należy pamiętać o tym, że złotej i srebrnej biżuterii nie powinno się łączyć. Wygląda to prowincjonalnie i tanio. Złoto raczej woli towarzystwo koloru w postaci kamieni, w połączeniu ze srebrem daje to ciekawe efekty. Kamienie szlachetne czy cyrkonie to towarzyszki naturalne złota, które dopełnią kolorystycznie całą oprawę.

Kolory jakie możemy zestawić z biżuterią

Złoto będzie dobrze pasować między innymi do ciemnych, pastelowych kolorów. Może zgrywać się idealnie z ecru. Pamiętajmy jednak o tym, że ze pstrokatymi mocnymi kolorami złoto będzie się gryzło.

Jaki dress code a jaka biżuteria?

Koniecznie trzeba zwracać uwagę na okoliczności, w ramach których będziemy biżuterię wykorzystywać. Musimy bowiem zwracać uwagę czy będzie to biżuteria do pracy czy na oficjalne spotkanie. Wszystko to ma duże znaczenie i musi być brane pod uwagę przy doborze.

dress code biżuteria

Kształt twarzy

Kolczyki zawsze trzeba dopasować do kształtu twarzy i zasada jest taka, że muszą być one inne niż kształt twarzy. Jeśli ktoś ma twarz okrągłą może wybierać kolczyki prostokątne. Jak chodzi o twarz wydłużoną powinno się unikać długich wiszących kolczyków.

Biżuteria będzie podkreślać oczy

Oczy będą również wpływać na to jak rozmówcy nas traktują. Dlatego warto podkreślić błysk oka idealnie dobraną biżuterią. Dzięki temu między innymi skutecznie uwydatni się barwę tęczówki. Zieleń komponuje się idealnie z piwnymi oczami.

Biżuteria do sylwetki

Z pozoru biżuteria może odjąć jak i też optycznie dodać kilogramów. Ważne będzie, by pierścionek był dopasowany do wymiarów. Bardziej korpulentnym paniom pasują większe i geometryczne kształty. Gdy dobór nie będzie trafiony to co miało się prezentować doskonale może przytłoczyć i tak naprawdę będzie niezauważone.

Nowoczesna czy retro?

Jeśli ktoś chce swoim gustem olśnić warto będzie pobawić się w biżuterię stylową, między innymi wykonywaną ręcznie na zamówienie, co zawsze taka ciekawa propozycja, która może się dobrze sprawdzić.

Wygoda

Jeśli wybieramy biżuterię musimy pamiętać, że da się również znaleźć wygodne rozwiązania. Jeśli kolczyki będą ciężkie nie trzeba się na siłę upiększać. Najważniejsza sprawa to komfort i wygoda i starajmy się na to zwracać uwagę. Nie męczmy się z biżuterią, wygodna sprawi, że wszędzie będziemy sobą.

Story Page