Jak zaplanować idealne oświadczyny?

Pary, które pyta się o najszczęśliwsze dni w ich życiu często wspominają zarówno o dniu ślubu, jak i o narodzinach dziecka. Nie można jednak nie zgodzić się i z tym, że jednym z takich dni jest ten, w którym doszło do oświadczyn. Zazwyczaj akt ten przypieczętowuje pierścionek zaręczynowy, który mężczyzna wręcza zakochanej w nim kobiecie.

To szczególnie ważny moment, przyjęcie pierścionka jest bowiem równoznaczne ze zgodą na to, aby w przyszłości zdecydować się na zmianę stanu cywilnego. Wszystko to sprawia, że wygląd pierścionka ma ogromne znaczenie, a przywiązywanie do niego dużej wagi jest czymś naturalnym. Mówimy przecież o rozwiązaniu, które w przyszłości stanie się jednym z najważniejszych elementów biżuterii obdarowanej nim kobiety, nie ma tu więc miejsca na błędy i niedociągnięcia.

Jak to dawniej bywało

Historia pierścionków zaręczynowych jest bardzo długa, a choć znawcy przeszłości lubią się spierać o jej kolejne etapy, coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że poznanie jej wymaga od nas wizyty w starożytnym Egipcie. Początkowo symbolem tego ważnego aktu był zwykły drut, z czasem jednak zaczęto sięgać również po surowce znacznie szlachetniejsze, a więc po brąz, kość słoniową oraz złoto. Starożytni Grecy i Rzymianie również uważali, że ich poważne plany względem wybranki serca zasługują na szczególną oprawę. W ich przypadku były to metalowe obrączki. Owszem, w Rzymie można było liczyć także na pierścień wykonany ze złota, aby jednak go otrzymać, należało stać się obiektem westchnień jakiegoś szczególnie bogatego człowieka cieszącego się również wysokim statusem społecznym. Z czasem jednak złoto traciło na znaczeniu, a w związku z tym również osoby zakochane zyskały szansę na jego używanie. Na przełomie dwunastego i trzynastego wieku pierścionki zaręczynowe stały się też ważnym elementem tradycji chrześcijańskiej. Owszem, pierwsze pojawiły się już w dziewiątym wieku, początkowo jednak mieliśmy do czynienia przede wszystkim z symbolem zaślubin z Kościołem.

idealny pierścionek zaręczynowy

Jak znaleźć pierścionek idealny?

Panowie nie ukrywają, że wybór pierścionka zaręczynowego zwykle ich stresuje. Nie może być jednak inaczej skoro będzie to rozwiązanie noszone już zawsze przez wybrankę ich serca, a tym samym musi być wybierane w sposób naprawdę odpowiedzialny. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się rezygnacja z elementu zaskoczenia, bardzo pomocna może się bowiem okazać sama narzeczona. Jeśli jednak panom zależy na romantyzmie, muszą oni szukać rozwiązań kompromisowych. Dobrze skontaktować się z kimś, kto zna wybrankę serca i korzystać ze wsparcia sprawdzonych jubilerów.

Story Page