Irlandzkie Pierścienie zaręczynowe: Znaczenie Claddagh

Czy ty lub twój ukochany Irlandczyk? Czy po prostu podoba Ci się wygląd pierścienia Claddagh? A może po prostu chcesz wiedzieć, skąd się wzięły? Niezależnie od zainteresowania Claddagh i tradycyjnych irlandzkich pierścionków zaręczynowych, prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego mają symbole, które robią i co sprawia, że są one tak ważne dla irlandzkich kobiet.

Historia stojąca za irlandzkimi pierścionkami zaręczynowymi jest tak romantyczna jak hollywoodzki swashbuckler. Prawdziwa miłość, porwania przez piratów i długa walka o wolność podsumowują legendę powstania pierścionka Claddagh. Więc zrelaksuj się i cieszyć się opowieścią, ponieważ jest to historia młodego człowieka o imieniu Richard Joyce.

Historia pierścienia Claddagh

Dziś Claddagh to miasto w zachodniej irlandzkiej prowincji Galway. Jednak do początku XX wieku była to odizolowana wioska rybacka. W latach 1600, Claddagh był domem Richarda Joyce. Joyce'owie byli rodziną rybacką. Ich zawód nie tylko wymagał wypływania w morze, ale także uczenia ich zawodu przez starszych członków rodziny. Pewnego fatalnego dnia młody Richard zostawił za sobą swoją prawdziwą miłość, aby nauczyć się rodzinnego fachu.

Gdy byli na morzu, ich mała łódź rybacka została przejęta przez hiszpańskich piratów, którzy pojmali Joyce'ów i zabrali ich do północnej Afryki, aby sprzedać ich w handlu niewolnikami. Piractwo było powszechne na całym morzu w tej epoce, do tego stopnia, że niektóre kraje miały "sponsorowanych przez państwo" piratów zwanych prywatnymi, którzy anonimowo napadali na wybrzeża innych krajów.

Sprzedany jako niewolnik i obawiający się o swoje życie, Ryszard znalazł się jednak w służbie algierskich złotników, nauczył się ich fachu i został mistrzem rzemiosła. Według legendy, jego niewola trwała 17 lat. Niektóre wersje tej opowieści mówią, że został on również wysłany na Karaiby.

Różne są relacje na temat tego, jak Richardowi Joyce'owi udało się uciec z niewoli. Niektórzy twierdzą, że wykupił się z niewoli. Inni twierdzą, że został sprzedany Anglikom, gdzie został wyemancypowany w 1689 r. na mocy wyroku króla Wilhelma III. Niektóre wersje tej opowieści mówią nawet, że był bogaty i szanowany przez swoich właścicieli. Jakkolwiek to zrobił, udało mu się wrócić do Claddagh... a jego prawdziwa miłość czekała na niego, pozostając wierną przez cały czas.

pierścionek

Ikony pierścienia Claddagh

Aby uczcić ich miłość, Richard Joyce czerpał z życia i wierności swojej narzeczonej i zaprojektował pierścień Claddagh. Wykonał go ze złota i trzech symboli: dłoni, symbolizujących przyjaźń (cairdeas); serca, symbolizującego miłość (grá) oraz korony na szczycie serca, symbolizującej lojalność (dílseacht).

Ostatecznie pierścień stał się popularny w całej Irlandii, i chociaż był znany jako pierścień Claddagh, różne regiony miały swoje własne legendy twierdzące, że to właśnie on powstał.

Tradycje pierścienia Claddagh

W końcu matki zaczęły przekazywać swoje pierścienie Claddagh córkom jako symbol tradycji. Pierścienie Claddagh bez korony były nawet symbolem buntu przeciwko Anglikom. Serce jednak zawsze miało znaczenie dla młodej damy noszącej pierścień i jej gotowości do zalotów.

Dziewczyna nosząca pierścionek na prawym palcu serdecznym z sercem skierowanym na zewnątrz była gotowa do zalotów, natomiast dziewczyna z sercem zwróconym do wewnątrz była zajęta. Po wyjściu za mąż, dziewczyna będzie go nosić na lewym palcu serdecznym z sercem zwróconym w, aż przekazała go na córkę lub synową.

Irlandzkie zaręczyny i Claddagh Rings dzisiaj

Claddagh pierścienie są nadal popularnym wyborem dla zaangażowania i pierścienie ślubne. Niektórzy ludzie używają tradycyjnego stylu z jednego metalu. Inny styl miesza metale, być może czyniąc serce srebrem, a koronę i ręce złotem, lub pierścień platyną z symbolami białego złota. Szlachetne i półszlachetne kamienie mogą wypełnić serce, a czasem ręce i koronę. Claddagh pierścienie mogą być dostosowane do każdego stylu, czy tradycyjne lub współczesne, więc nie bój się umieścić nowoczesny twist na ten klasyczny!

Czy kochasz wszystkie rzeczy irlandzkie lub wszystkie Erin go Bragh jest skoncentrowany na ukochanej osoby, pierścień Claddagh może postać wybitnie w swoim związku. Wszystkie fakty i wskazówki powyżej stanowią doskonałą podstawę do zrozumienia tego popularnego stylu pierścienia. Bez względu na to, czy jest on przekazywany w dół lub nowy, masz teraz pewien wgląd w pierścień Claddagh przeznaczony dla dzikiej irlandzkiej róży!

Story Page