Najdroższe kamienie szlachetne w pierścionkach

Kobiety chętnie otrzymują od mężczyzn biżuterię różnego rodzaju. Szczególnie cenią sobie pierścionki różnego rodzaju. Najczęściej mężczyzna decyduje się na kupno pierścionka na zaręczyny. Wtedy panowie najczęściej kupują droższy pierścionek, w którym osadzony zostaje kamień szlachetny.

Na całym świecie oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się diamenty. Takie pierścionki, które mają oszlifowane diamenty znajdziemy w każdym jubilerskim sklepie. Większość Panów wybiera taki właśnie kamień. Oczywiście cena pierścionka będzie uzależniona od wielkości kamienia, ale także od szlifu oraz ilości karatów a także tego skąd kamień pochodzi. Może być tak, że kamienie cenowo mocno się między sobą różnią

Najczęściej oczywiście stawia się na tradycyjne przeźroczyste diamenty. Okazuje się jednak, że są one droższe i rzadsze niż diamenty kolorowe. Pojawiają się również takie w kolorze niebieskim, różowym czy czerwonym. Ten ostatni będzie zawsze propozycją najdroższą ze wszystkich. Mało który mężczyzna będzie mógł sobie pozwolić na kupowanie takiego pierścionka zaręczynowego. Częściej wtedy będą wybierać rubin, który tani nie jest, ale dostaniemy go w cenie znacznie niższej niż diament czerwony.

pierścionki z kamieniami szlachetnymi

Wśród najdroższych na świecie kamieni znajduje się serendibit, który został znaleziony na Sri Lance na początku XX wieku. Obecnie są jedynie trzy okazy takich właśnie kamieni na świecie, a więc nie ma szans, by kupić pierścionek z takim kamieniem. Jest to kamień, który ma odcień niebiesko – zielonkawy. Podobnie wygląda to z jadeitem. Nikt takich kamieni nie kupuje.

Wśród tych drogich i rzadko pojawiających się propozycji znajduje się także granat. Występuje w różnych kolorach, ale najdroższy będzie zawsze ten w kolorze niebieskim. Pięknie oszlifowany kamień będzie kosztował masę pieniędzy, jednak istnieje możliwość kupienia pierścionka z takim właśnie kamieniem. Takim wyjątkowym kamieniem będzie również grandidieryt. Znajduje się na Sri Lance, jednak koszt wynosi za jeden mały około pięćdziesiąt tysięcy dolarów. Dlatego taki zakup to jednak na naszym rynku rzadkość.

Drogim i pięknym kamieniem będzie szmaragd, który jest wysoko ceniony, ale będzie w zasięgu osób przeciętnych nie jak te kamienie wcześniej wymieniane, które kosztowały naprawdę bardzo wiele. Trzeba także uważać na szczególnie tanie propozycje internetowe, ponieważ może się okazać, że dostaniemy kamień oszukany, albo też taki, na którym nie ma wykonanego dobrego szlifu. Dlatego nie będzie mógł się on dobrze zaprezentować.

Story Page